Volejbal: Prievidzu delí jedno víťazstvo od titulu (2)

25. apríla 2019 20:50
Košice 25. apríla (TASR) - Volejbalisti VK Prievidza zvíťazili vo štvrtom finálovom súboji play off extraligy na palubovke VK KDS Šport Košice 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:1 na zápasy. O zisku titulu môžu Prievidžania rozhodnúť pred domácim publikom, piaty duel je na programe v sobotu o 18.00 h. finále - 4. zápas: VK KDS Šport Košice - VK Prievidza 0:3 (-14, -18, -20) Zápas trval 76 minút. Rozhodovali: Mokrý, Porvazník, 390 divákov. Košice: Jakubov 13, Kríž 3, Lamanec 7, M. Sopko ml. 1, Pizur 3, Rossard 0, libero Kryš (Smolej 2, Bališin 2, Kasperkevič 2, Labik 1). Tréner: R. Vlkolinský. Prievidza: Jančura 2, Javorčík 6, Prešinský 7, Mlynarčík 15, Ihnát 16, Ludha 8, libero Ľ. Nemec. Tréner: R. Nemec. /stav série 1:3/ "Kohúti" mali dobrý vstup do zápasu, keď Košičania viackrát chybovali v útoku (7:3). Na strane hostí sa darilo Mlynarčíkovi aj Ihnátovi a onedlho viedla Prievidza 15:8. Od stavu 18:14 už bodovali len hostia, Ludha zaznamenal v koncovke dve esá - 25:14. Prievidzi sa darilo aj na začiatku druhej časti, Ihnát blokom zvýšil na 8:4. Košičania nezložili zbrane a po ese Kasperkeviča vyrovnali (10:10), hostia však opäť odskočili (14:10) a náskok si bez problémov udržiavali. Po trojbodovej šnúre pred záverom setu viedli 21:14 a napokon o sedem bodov aj uspeli (25:18). Košičania hnaní vpred početnou kulisou chceli so stretnutím niečo urobiť, ale v úvode tretieho setu mali rýchlo opäť štvorbodové manko (4:8). Náskok súpera nedokázali skresať, po ese Mlynarčíka viedla Prievidza už 16:9. V závere sa hostia mohli spoľahnúť v útoku predovšetkým na Ihnáta, jeden z jeho bodov znamenal zisk piatich mečbalov (24:19). Prvý odvrátil Jakubov, ale s druhým si poradil Mlynarčík (25:20) a Hornonitrania sa tešili zo zaslúženého triumfu. UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumár a komentár. fi lg ny