Hokej-MS18: Švédi zdolali domáce Fínsko 2:1 a postúpili do semifinále (2)

2. mája 2024 18:32
Espoo 2. mája (TASR) - Švédski hokejisti postúpili do semifinále majstrovstiev sveta do 18 rokov vo Fínsku. Vo štvrtkovom štvrťfinále vyhrali nad domácim výberom 2:1. Do vedenia išli už v tretej minúte, víťazný gól strelil na konci prostredného dejstva Jack Berglund. Američania zdolali v úvodnom štvrťfinále Švajčiarov 4:0 najmä vďaka druhej tretine, v ktorej vsietili tri góly. Dva presné zásahy a jednu asistenciu si pripísal útočník James Hagens, ktorý nazbieral v piatich dueloch na turnaji už 19 bodov (9+10) a je najproduktívnejší hráč šampionátu. štvrťfinále: Fínsko - Švédsko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Góly: 30. Ruohonen - 3. Freij, 37. Berglund USA - Švajčiarsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) Góly: 28. Hagens, 36. Humphreys, 39. Ziemer, 51. Hagens UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o nový perex a ďalší sumár. ny ha la