OTS: Súkromná sieť 5G umožňuje digitálnu transformáciu elektrárne Yangjiang...

TASR, 14. novembra 2024 15:20

OTS: Súkromná sieť 5G umožňuje digitálnu transformáciu elektrárne Yangjiang Nuclear Power a posúva produktivitu do nových výšin

PEKING 14. novembra (TASR/OTS) - /PRNewswire/ – Jadrová energia je zdrojom čistej energie. Čína sa vydala na rýchlu cestu v tejto oblasti. V roku 2023 dosiahla čínska výroba elektriny z jadrovej energie 433,371 miliardy kWh, čo predstavuje 4,86 % z celkového energetického výnosu Číny. Yangjiang Nuclear Power prispela v roku 2023 53,188 miliardy kWh, čo predstavuje 12,3 % výroby jadrovej energie v Číne. Výrazný rozvoj jadrovej energie urýchľuje cieľ našej krajiny dosiahnuť ekologický a udržateľný energetický rozvoj.

Bezpečnosť a kvalita sú pre jadrové elektrárne tou najvyššou prioritou. Pri vývoji nových foriem produktivity čelí elektráreň Yangjiang Nuclear Power trom problematickým bodom: náročná spolupráca vo výrobe, ťažké riadenie a kontrola generálnych opráv a problematické monitorovanie zariadení. Na vyriešenie týchto problémov a splnenie základných požiadaviek zvýšenia bezpečnosti a výkonu je Yangjiang Nuclear Power odhodlaná prejsť digitálnou transformáciou. Spločnosti Yangjiang Nuclear Power, China Telecom a Huawei spoločne vybudovali 5G konvergovanú súkromnú sieť, ktorá integruje dátové, hlasové, SMS, trunkingové a úzkopásmové (NB) komunikačné funkcie.

- Súkromná 5G sieť pre jadrovú energiu beží nezávisle a je vždy pripojená. Nová sieťová architektúra je navrhnutá s vyhradenými základnými stanicami, multifrekvenčným sieťovaním a kompletnou sadou 5GC aktívnych-aktívnych riešení. Satelitná komunikácia a existujúce komunikačné systémy Yangjiang Nuclear Power sú rovnako integrované, aby poskytovali nepretržite pripojenú sieť na viaceré účely a zaisťovali bezpečnosť výroby jadrovej energie.

- Nové technológie, ako je určovanie polohy 5G-A a RedCap poskytujú podporu vysoko presného určovania polohy personálu, ako aj dátovú a video komunikáciu s nízkou spotrebou energie. Komunikačná sieť sa prispôsobuje zložitým prostrediam, ako sú oblasti radiácie, uzavreté priestory a morské oblasti jadrovej elektrárne. Na testovanie odolnosti voči žiareniu, vibráciám a vetru, ako aj elektromagnetickej kompatibility zariadení a ich modernizáciu sa používajú špičkové zariadenia a techniky. Pomáhajú riešiť problémy s dátovou komunikáciou v prostredí jadrovej energetiky.

Sieť 5G pokrýva šesť generátorových súprav, viac ako 10 000 zamestnancov a viac ako 10 000 terminálov. Odkedy bola nasadená, výrazne sa zlepšili digitálne možnosti elektrárne Yangjiang Nuclear Power, zvýšila sa jej vnútorná bezpečnosť a zlepšil výkon.

- Digitálna a inteligentná modernizácia výrobného reťazca zvyšuje efektivitu. Na dosiahnutie bezpapierovej kancelárie bolo nasadených viac ako 1700 mobilných terminálov, čím sa predišlo manuálnemu lepeniu viac ako 700 000 štítkov a rizikám ľudských chýb. Mobilná prevádzka ušetrila 2150 pracovných hodín. Spoločnými operáciami bolo odstránených 55 koordinačných inžinierskych pozícií. Dohľad založený na umelej inteligencii pomohol viac ako 50-krát identifikovať viac ako 200 prevádzkových rizík a neštandardných zariadení.

- Prepojenie v reálnom čase pre generálne opravy zlepšuje kvalitu procesov a zaisťuje bezpečnosť. Lehota generálnej opravy jedného generátora sa skrátila o 2 dni vďaka digitálnemu procesu, nasadeniu dočasného upozornenia a prepojeniu. Efektívnosť prijímania rozhodnutí sa vďaka 5G a AI zlepšila o 21,4 %. Meranie dávky žiarenia v reálnom čase pre jednotlivcov sa po prvýkrát testuje v Číne a už viac ako 10-krát pomohlo pri identifikácii ľudí so zdravotnými rizikami.

- Snímanie stavu zariadenia a predpovedanie zvyšujú spoľahlivosť. Na základe inteligentného snímania zariadení, jednotnej správy a integrovaného monitorovania bolo zavedených 1170 inteligentných modelov na monitorovanie zariadení a varovanie. Počet kritických porúch veľkých zariadení sa medziročne znížil o 6,47 % a počet udalostí internej prevádzky/prevádzky linky v prevádzkových poliach medziročne klesol o 13,86 %.

Cieľom projektu je vybudovať v Číne prvé referenčné pracovisko pre inteligentnú výstavbu jadrovej energie s podporou 5G technológií a vytvoriť systém jadrovej energetiky, ktorý kladie dôraz na bezpečnosť, spoľahlivosť, ekologický a efektívny rozvoj, inteligentnú ekonomiku a digitálnu budúcnosť. 5G technológie prinášajú digitálnu inováciu existujúcich výrobných scenárov elektrárne Yangjiang Nuclear Power, zvyšujú úroveň základnej bezpečnosti výroby jadrovej energie, zlepšujú spoľahlivosť prevádzky zariadení a včasnosť zberu a analýzy údajov, budujú všadeprítomný energetický internet vecí a podporu kvalitný rozvoj jadrovej energetiky.

Spolu s vypuknutím globálnej energetickej krízy a rastúcim dopytom po čistej energii sa jadrová energia stala strategickým cieľom veľkých svetových ekonomík. Počet jadrových generátorov v prevádzke a vo výstavbe v Číne je najvyšší na svete a tvorí 5 % z celkového počtu generátorov v krajine. Potenciál na ďalší rozvoj je však stále obrovský, keďže tento podiel je oveľa nižší než 75 % vo Francúzsku. Digitalizácia navyše zohráva kľúčovú úlohu v podpore kvalitného rozvoja jadrovej energetiky. 5G technológie ako základný prvok informačnej infraštruktúry možno využiť v mnohých oblastiach. S rýchlym rozvojom čínskeho jadrového priemyslu sa prepojenie „5G + digitálnej jadrovej energie" stane populárnou na domácom aj celosvetovom trhu. V tomto obrovskom svete má „5G + digitálna jadrová energia" sľubnú budúcnosť.

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/2556422/Private_Network_Enables_Digital_Transformation_Yangjiang_Nuclear_Power_Takes_Productivity.jpg

Foto: https://mma.prnewswire.com/media/2556423/image_5032577_27168335.jpg

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring