NHL: Edmonton vyhral na ľade Kings vysoko 6:1, zápas poznačilo mnoho trestov (3)

27. apríla 2024 8:46
New York 27. apríla (TASR) - Slovenský hokejista Martin Fehérváry si pripísal asistenciu za Washington v treťom zápase 1. kola play off NHL. Jeho tím nestačil New York Rangers 1:3 a prehráva už 0:3 na zápasy. V ďalšom stretnutí vyhral Vancouver na ľade Nashvillu 2:1 a v rovnakom pomere vedie aj v sérii. Colorado zdolalo Winnipeg 6:2 a Edmonton vyhral 6:1 na ľade LA Kings. Avalanche i Oilers tiež vedú v sérii 2:1. Za Rangers získal dva body za gól a asistenciu Vincent Trocheck. V 9. minúte bol pri víťaznom presnom zásahu v podaní Barclaya Goodrowa. Jeho tímu výrazne pomohol k víťazstvu brankár Igor Šesťorkin, ktorý dosiahol 96,6-percentnú úspešnosť zákrokov, keďže vykryl 28 striel. Jednu z nich vyslal aj Fehérváry, ktorý asistoval v 6. minúte pri úvodnom góle zápasu v podaní Johna Carlsona. Slovenský bek mal okrem toho aj štyri hity a na ľade strávil 21:58 minúty v prvej obrannej dvojici práve s Carlsonom. Vancouver strelil oba svoje góly v presilovke a využil tak dve z piatich hier v početnej prevahe. Víťazný na priebežných 2:0 padol v 25. minúte z hokejky Brocka Boesera, ktorý potrestal vylúčenie kapitána domácich Romana Josiho. Aj Vancouveru pomohol k triumfu brankár, Casey DeSmith dosiahol s 29 zákrokmi 96,7-percentnú úspešnosť. Colorado vsietilo päť zo šiestich gólov v záverečnom dejstve. Hviezdny Nathan MacKinnon mal gól a asistenciu pri víťaznom presnom zásahu v podaní Valeriho Ničuškina na priebežných 3:2 v 45. minúte. Troma bodmi za asistencie sa blysol aj jeho spoluhráč Casey Mittelstadt. Edmonton si vypracoval už v úvodnom dejstve vedenie 3:0. Domácim dal nádej na začiatku prostrednej tretiny Drew Doughty, no mentálne ich položil gól Evandera Kanea na 4:1, ktorý prišiel zhruba dve minúty po znížení. Záver stretnutia poznačili početné potýčky a tresty - na oboch stranách bolo udelených dokopy 82 trestných minút. Trojbodovými zápasmi sa blysli kapitán Connor McDavid (1+2), Leon Draisaitl (2+1) a Ryan Nugent-Hopkins (0+3). Dva góly vsietil aj Zach Hyman. Play off NHL - 1. kolo: štvrťfinále Východnej konferencie - 3. zápas: Washington - NY Rangers 1:3 /M. Fehérváry (Washington) mal asistenciu/ /stav série: 0:3/ štvrťfinále Západnej konferencie - 3. zápasy: Los Angeles - Edmonton 1:6 /stav série: 1:2/ Colorado - Winnipeg 6:2 /stav série: 2:1/ Nashville - Vancouver 1:2 /stav série: 1:2/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v perexe, o 5. odsek a o ďalší výsledok. ha