Hokej-TEL: HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 pp a sn v 1. kole, sumár

20. septembra 2024 20:59
Michalovce 20. septembra (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 1. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Víťazný gól strelil v deviatej sérii nájazdov útočník Filip Krivošík. Domáci išli do vedenia už v 2. minúte, keď sa po chybe Košičanov presadil 20-ročný útočník Gabriel, ktorý skóroval vo svojom prvom striedaní v slovenskej extralige. V 18. minúte navýšil vedenie Michaloviec Solenský po tom, čo nepokrytý zužitkoval prihrávku Vašaša spoza bránky. Košičania sa postupne dostali do tempa a v 3. tretine vyrovnali, keď dvakrát skórovali extraligoví debutanti. Najskôr Kanaďan Martel v presilovke zužitkoval prihrávku Jääskeläinena a v 56. minúte Kohút strelou spoza hráča prekonal Glosára - 2:2. V predĺžení mali oba tímy niekoľko šancí, no o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich skórovali Gabriel, Kohút, Pu, Petráš TEL, 1. kolo: HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 2:3 pp a sn (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1) Góly: 2. Gabriel (Rönni), 18. Solenský (Vašaš, Johnson) - 44. Martel (Jääskeläinen), 56. Kohút (Krivošík, Šedivý), rozh. sam. nájazd Krivošík. Rozhodcovia: T. Orolin, Snášel - Pribula, Knižka, vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Solenský, Michnáč (obaja Mich.), Parlett, Gildon (obaja Koš.) 5 min. + DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Michalovce: Glosár - Drgoň, Meliško, Bodák, Slováček, Marcinko, Cibák, Pišoja - Daugavinš, Pu, Krastenbergs - Svitana, Johnson, Fominych - Michnáč, Rönni, Gabriel - Kabáč, Solenský, Vašaš Košice: Janus - Parlett, Gildon, Teves, Deyl, Ferenc, Šedivý - Jääskeläinen, Chovan, Mikúš - Martel, Pollock, Petráš - Krivošík, Kohút, Lamper - Bartánus, Havrila, Šimun hm la