Hokej-TEL: HK Dukla Trenčín - HK Nitra 2:7 v 1. kole, sumár

20. septembra 2024 21:04
Trenčín 20. septembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra úspešne vykročili za obhajobou titulu v najvyššej slovenskej súťaži. V úvodnom kole novej extraligovej sezóny 2024/2025 triumfovali na ľade Dukly Trenčín vysoko 7:2. Robby Jackson sa na suverénnom víťazstve podieľal dvoma gólmi a asistenciou, Sebastián Čederle zaznamenal gól a tri asistencie. Tréner domácich Ernest Bokroš dal v prvom útoku šancu 16-ročnému Tobiasovi Tomíkovi, no Dukla v úvode ťahala za kratší koniec. Úradujúci majster bol v prvej tretine efektívnejší a vybudoval si dvojgólový náskok zásluhou Martina Vitaloša a Tomáša Pobežala - mladík si dal tak pekný darček k 18. narodeninám, ktoré oslávil v stredu. V druhej časti Nitrania pokračovali v aktivite a dokázali využiť dve presilovky. V 41. minúte zvýšil Robert Jackson už na 5:0 pre hostí. Až za tohto stavu sa dostali k slovu aj "vojaci", o zníženie sa postarali Jozef Baláž a Tomáš Záborský. Záver patril opäť Nitre, ktorá zvýraznila svoj triumf ešte gólmi Jakuba Lacku a opäť Jacksona. Tipos extraliga - 1. kolo: HK Dukla Trenčín - HK Nitra 2:7 (0:2, 0:2, 2:3) Góly: 43. Baláž (Záborský, Green), 50. Záborský (Stapley, Green) - 3. Vitaloš (Stacha, Čederle), 15. Pobežal (Bubela), 28. Bajtek (Jackson, Auk), 40. Čederle (Lacka), 41. Jackson (Čederle, Csányi), 52. Lacka (Čederle), 56. Jackson (Fatul, Aittokallio). Rozhodovali: Crman, Goga - Vyšný, Junek, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 3050 divákov. HK Dukla Trenčín: Melicherčík - Cardwell, Hlaváč, Schmiemann, Hatala, Bokroš, Starosta, Macejko, Laurenčík - Tomík, Baláž, Záborský - Josling, Stapley, Ahl - Green, Sojčík, Burzan - Jakúbek, Dej, Hudec HK Nitra: Aittokallio - Cotton, Mezei, Auk, Bača, Vitaloš, Stacha, Fatul - Alger, Gill, Buček - Pobežal, Bubela, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Bajtek, Hrnka, Csányi ms la