Futbal: Šláger medzi Juventusom Turín a SSC Neapol sa skončil bez gólov (2)

21. septembra 2024 20:13
Rím 21. septembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol remizovali v sobotňajšom stretnutí 5. kola talianskej Serie A na pôde Juventusu Turín 0:0. V zostave "Partenopei" nechýbal slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý hral do 87. minúty. Neapolčania nevyužili šancu dostať sa na čelo a v neúplnej tabuľke im patrí s desiatimi bodmi druhá priečka za FC Turín. Hráči "starej dámy" neprehrali a ani neinkasovali v piatom zápase a s deviatimi bodmi sú štvrtí. Šláger kola príliš veľké ofenzívne divadlo nepriniesol. Oba tímy dokázali vyslať na bránu súpera iba jeden pokus. FC Venezia zaznamenala prvé víťazstvo v novom ročníku. Na domácom ihrisku zdolali FC Janov 2:0 po góloch Gianlucu Busia a Joela Pohjanpala. Benátčania majú na konte štyri body, Janovčania o bod viac. Diváci boli svedkami hrozivého momentu na začiatku druhého polčasu, keď si domáci stredopoliar Ruslan Malinovskij bez cudzieho zavinenia zlomil nohu pri defenzívnom zákroku. Tridsaťjedenročný Ukrajinec odkopol loptu pred útočiacim hráčom, no pri sklze sa mu pravá noha nepríjemne zaborila do trávnika. Malinovskij sa zvíjal v bolestiach, zatiaľ čo ho okamžite objal domáci brankár Jesse Joronen. Serie A - 5. kolo: Juventus Turín - SSC Neapol 0:0 FC Venezia - FC Janov 2:0 (0:0) Góly: 63. Busio, 85. Pohjanpalo UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v perexe, v 2. odseku a o ďalší sumár. su ny