Futbal: Real Madrid - Espanyol Barcelona 4:1 v 6. kole La ligy (4)

21. septembra 2024 23:03
Madrid 21. septembra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili nad Espanyolom Barcelona 4:1 v sobotňajšom zápase 6. kola La ligy. V najvyššej španielskej súťaži sú naďalej bez prehry a so 14 bodmi za štyri víťazstvá a dve remízy sú na priebežnom 2. mieste tabuľky za FC Barcelona. Tá je zatiaľ stopercentná a v nedeľu ju čaká súboj na ihrisku Villarealu. Real Madrid začal potvrdzovať pozíciu favorita až po zmene strán. V prvom polčase mal hernú aj streleckú prevahu, no bez gólového efektu. Útočník hostí Jofre Carreras z ostrého uhla poslal loptu pred bránu, no brankár Thibaut Courtois si ju zrazil za chrbát - 0:1. Real to naštartovalo a Carvajal z podobnej situácie po hodine hry vyrovnal. V 75. minúte nepokrytý Rodrygo využil center Viniciusa, ktorý krátko na to vyťažil z prihrávky Mbappeho a Madrid viedol už 3:1. Na konečných 4:1 uzavrel v 90. minúte Mbappe, keď skóroval z penalty. Hráči FC Valencia dosiahli v 6. kole prvé víťazstvo v sezóne, keď na domácom ihrisku zdolali FC Girona 2:0. O svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v rozpätí 56. a 58. minúty. Vedenia sa ujali po vlastnom góle Juanpea, krátko na to Dani Gomez upravil na 2:0. Girona prehrala v druhom zápase po sebe. Hráči Realu Valladolid a Realu Sociedad San Sebastian remizovali 0:0. Oba tímy natiahli sériu bez víťazstva na päť zápasov. La liga, 6. kolo: Real Valladolid - Real Sociedad San Sebastian 0:0 CA Osasuna - UD Las Palmas 2:1 (1:1) Góly: 39. Budimir (z 11m), 60. Oroz - 41. Moleiro FC Valencia - FC Girona 2:0 (0:0) Góly: 56. Juanpe (vl.), 58. Gomez Real Madrid - Espanyol Barcelona 4:1 (0:0) Góly: 58. Carvajal, 75. Rodrygo, 78. Vinicius Junior, 90. Mbappe (11 m) - 54. Courtois (vl.) UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v perexe a o ďalší sumár. hm ny