Cyklistika-MS: Chladoňová získala striebro v individuálnej časovke junioriek (2)

24. septembra 2024 11:46
Zürich 24. septembra (TASR) - Slovenská cyklistka Viktória Chladoňová získala v juniorskej kategórii striebornú medailu v individuálnej časovke na majstrovstvách sveta v Zürichu. Na trati dlhej 18,8 km bola nad jej sily iba Britka Cat Fergusonová, za ktorou zaostala 17-ročná Slovenka o 34,30 sekundy. Bronz si vybojovala Britka Imogen Wolffová (+36,60). Ďalšia Slovenka Sofia Ungerová obsadila 37. priečku. Pretekárky z prvej časti štartovej listiny sa museli na trati vyrovnať s mokrými podmienkami po nočnom daždi. Medzi nimi bola aj Chladoňová, ktorá však predviedla perfektnú jazdu proti chronometru a po príchode do cieľa viedla poradie. Nepredstihla ju ani Wolffová, ktorá na medzičase síce viedla, no v cieli mala viac ako dvojsekundové manko. Suverénnym spôsobom ovládla časovku Fergusonová. Chladoňová zavŕšila vydarený rok v juniorskej kategórii. Na ceste si v polovici septembra vybojovala v individuálnej časovke bronz na európskom šampionáte v Limburgu. Slovenská nádej sa tešila v závere augusta zo zlata na MS v horskej cyklistike v disciplíne cross country. Na začiatku kalendárneho roka získala aj bronz na svetovom šampionáte v cyklokrose. Za svoje výkony si vyslúžila v úvode tohto mesiaca trojročnú zmluvu s profesionálnym holandským tímom Visma-Lease a Bike. MS v cestnej cyklistike individuálny časovka - juniorky: 1. Cat Fergusonová (V. Brit.) 23:49,72 min, 2. Viktória CHLADOŇOVÁ (SR) +34,30 s, 3. Imogen Wolffová (V. Brit.) +36,60,..., 37. Sofia UNGEROVÁ (SR) +2:47,47 min UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o výsledky. su ny la