Hokej-TEL: HK Poprad - HK Nitra 6:4 v 3. kole - sumár, text

24. septembra 2024 20:42
Poprad 24. septembra (TASR) - Hokejisti Popradu zvíťazili v utorkovom šlágri 3. kola Tipos extraligy nad úradujúcim majstrom z Nitry 6:4. "Kamzíci" uspeli aj v treťom zápase novej sezóny a s plným počtom bodov sú na prvom mieste. Mužstvo Todda Bjorkstranda ako jediné z ligy ešte nestratilo ani bod. Nitra klesla na 5. priečku. Popradčania sa ujali vedenia v 7. minúte, keď Cracknell od modrej trafil presne do pravého horného rohu bránky. "Kamzíci" krátko na to využili aj druhú početnú výhodu, Coskey našiel pred bránou Calofa, ktorý tečoval puk za Aittokallia. Nitra odpovedala ešte v prvej tretine, Cotton opäť v presilovke upravil na 1:2. V druhej Šotek poslal domácich do dvojgólového vedenia. Hostia však vyrovnali vďaka Bačovi a Jacksonovi. Poprad v prostrednej časti išiel opäť do vedenia, Kotvan využil presilovku 5 na 3. V úvode tretej už štvrtýkrát v početnej výhode skórovali domáci vďaka Suchému. Nitra ešte znížila po koncovke Bučeka, no triumf domácich poistil Nauš strelou do prázdnej brány. Tipos extraliga – 3. kolo: HK Poprad – HK Nitra 6:4 (2:1, 2:2, 2:1) Góly: 7. Cracknell (Kotvan, Calof), 10. Calof (Coskey, Kotvan), 22. Šotek (Ligas, Kotvan), 38. Kotvan (Calof, Coskey), 42. Suchý (Turan, Žitný), 59. Nauš (Turan)– 15. Cotton (Gill), 23. Bačo (Cotton, Fatul), 32. Jackson (Pobežal, Cotton), 49. Buček (Gill, Stacha). Rozhodovali: Novák, Rojík – Knižka, Tichý, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Hrnka (Nitra) 5 min. + DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 1693 divákov. Poprad: Vay – Ligas, Kotvan, Turan, Bourque, Fereta, Brejčák, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Coskey, Šiška, Paločko – Šotek, Suchý, Nauš – Török, Urbánek, Žitný – Marek Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Auk, Hain, Vitáloš, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Pobežal, Alger, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Csányi UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu fk tt