Hokej-TEL: Slovan zdolal Banskú Bystricu 4:3 v 3. kole - hlasy

24. septembra 2024 20:45
Bratislava 24. septembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorkovom zápase 3. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 4:3. O triumfe domácich rozhodol minútu a pol pred koncom Samuel Takáč. Slovan pritom prehrával po prvej tretine 1:3. Zverenci Petra Oremusa majú na konte majú 6 bodov. "Barani" získali v doterajšom priebehu súťaže o dva body menej. Tipos extraliga - 3. kolo: HC Slovan Bratislava - HC MONACObet Banská Bystrica 4:3 (1:3, 2:0, 1:0) Góly: 8. Bakoš (Pecararo, Acolatse), 28. Pecararo (Acolatse, Murphy), 40. Pecararo (Bakoš, Lukošik), 59. Takáč (Egle, Acolatse) – 10. Boucher (Wedman, Faith), 16. Faith (Zeleňák), 17. Wedman (Boucher, Voyer). Rozhodcovia: J. Konc ml., Hronský - D. Konc ml., Hercog, vylúčení: 7:5 na 2 min., navyše Česánek (B. Bystrica) DKZ za napadnutie rozhodcu, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 3014 divákov. Slovan: Šutov (21. Godla) – Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Maier, Sersen, Královič – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Takáč – Štetka, Bjalončík, Šille – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg Banská Bystrica: Hrachovina - Scarlett, Chicoine, Michalčin, Zeleňák, Žabka, Česánek, Stránský – Voyer, Boucher, Petriska – Adams, Wedman, Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – Jasenec, Čunderlík, Matoušek hlasy po zápase: Jaroslav Obšut, asistent trénera Slovana: "V prvej tretine bola Bystrica lepšia, my sme nehrali dobre. Potom sme sa zdvihli, vymenili sme brankára, lebo sme chceli dať tímu nejaký impulz. To, že sme otočili nepriaznivý stav, to svedčí o tom, že niečo dobré v tomto tíme je." Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Boli sme lepší polovicu zápasu, ale potom sme stratili pokoru. Nemôže sa nám to stávať, je len tretie kolo, musíme sa z toho poučiť a hrať celých 60 minút. Slovan sme posadili na koňa, potom sme inkasovali minútu a pol pred koncom, ale taký je hokej." wr tt /k dispozícii sú zvukové záznamy/