NHL: Montreal zdolal New Jersey 3:0, v zápase nastúpili traja Slováci

25. septembra 2024 6:58
New York 25. septembra (TASR) - Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili v noci na stredu v prípravnom zápase nad New Jersey 3:0. V tomto dueli boli v akcii traja Slováci. V drese domácich hrali útočníci Juraj Slafkovský a Filip Mešár, v zostave hostí figuroval obranca Šimon Nemec. Ďalší útočník Tomáš Tatar v zostave "diablov" chýbal. Nebodoval ani jeden z nich, Mešár bol však s piatimi strelami najaktívnejším hráčom zápasu. Odohral 13 minút a 23 sekúnd. Slafkovský si pripísal plusový bod a dve strely, odohral 20 minút a 6 sekúnd. Nemec bol s časom 23:15 najvyťažovanejším hráčom zápasu a nazbieral tri strely. Svoj prvý zápas v príprave odohral obranca Martin Fehérváry, jeho Washington prehral s Bostonom 2:4. Odohral 20 minút a 14 sekúnd, na bránku vyslal jednu strelu, rozdal aj tri bodyčeky. V zostave Anaheimu sa predstavil útočník Pavol Regenda, jeho tím zvíťazil na ľade San Jose 4:3. Dvadsaťštyriročný krídelník sa prezentoval jednou strelou. Obranca Erik Černák z Tampy Bay a útočník Adam Sýkora z NY Rangers nehrali. prípravné zápasy NHL: Pittsburgh - Buffalo 2:3, Tampa Bay - Carolina 1:2, Montreal - New Jersey 3:0, NY Rangers - NY Islanders 6:4, Ottawa - Toronto 2:1, Boston - Washington 4:2, San Jose - Anaheim 3:4, Vancouver - Seattle 3:1 wr