Hokej: Litvínov je aj po 7. kole stopercentný, gólom prispel i Sukeľ

včera 21:22
Praha 1. októbra (TASR) - Hokejisti Litvínova majú aj po 7. kole českej extraligy na konte plný počet bodov, čo sa v ére samostatnosti dosiaľ žiadnemu tímu v súťaži nepodarilo. K utorňajšiemu triumfu 5:1 nad Českými Budějovicami prispel jedným gólom aj slovenský útočník Matúš Sukeľ, kapitán tímu otvoril skóre duelu v 13. minúte. Do streleckej listiny sa zapísal aj Martin Faško-Rudáš a pomohol tak k výhre Liberca nad Karlovými Varmi 4:2, pridal navyše aj asistenciu. Bílí Tygři ukončili sériu troch prehier a posunuli sa na 7. priečku. V zápase Komety Brno s Pardubicami sa strelecky presadili Slováci na oboch stranách. Skóre duelu otvoril v 1. minúte obranca Pardubíc Peter Čerešňák, no domáci napokon zvíťazili 3:2 po predĺžení, keď sieť rozvlnil aj v 33. minúte Tomáš Marcinko a vyrovnal na 2:2. V drese Komety asistoval pri všetkých troch góloch Kristián Pospíšil. Hráči Brna zabodovali prvýkrát po troch dueloch a sú na 11. priečke, Pardubice po dobrom vstupe do sezóny prehrali druhýkrát za sebou a patrí im 3. pozícia. Česká extraliga - 7. kolo: HC Verva Litvínov - Motor České Budějovice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) Góly: 13. SUKEĽ, 39. Hlava, 39. Czuczman, 59. Koblasa, 59. Jurčík – 21. Kovařčík Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) Góly: 11. Jarůšek, 31. Strnad, 35. Melka - 26. Adámek (DRAVECKÝ), 32. Cienciala (ČACHO) Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlove Vary 4:2 (1:1, 3:0, 0:1) Góly: 3. Galvas, 26. Klíma (FAŠKO-RUDÁŠ), 29. FAŠKO-RUDÁŠ (LANTOŠI, IVAN), 33. Ryšavý - 5. Beránek, 59. Moravec (GRÍGER) HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0) Góly: 25. Rachůnek (POSPÍŠIL, CINGEĽ), 33. MARCINKO (POSPÍŠIL), 65. Zbořil (POSPÍŠIL) – 1. ČEREŠŃÁK, 30. Kaut (PAULOVIČ) Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) Góly: 17. Kalina, 20. Pláněk, 21. Jergl (TAMÁŠI), 47. Freibergs /S. Škorvánek odchytal celý zápas a mal 22 zákrokov - D. Hrenák odchytal celý duel a predviedol 27 zákrokov/ tt ms