Futbal: Celta dohrávala s 9 hráčmi, zvíťazila v Las Palmas 1:0 (3)

včera 20:32
Madrid 5. októbra (TASR) - Futbalisti RCD Mallorca prehrali v sobotnom dueli 9. kola španielskej La Ligy na pôde Espanyolu Barcelona 1:2. Za hostí odchytal celý zápas Dominik Greif. Slovenský brankár prvýkrát inkasoval v 18. minúte, keď ho hlavičkou zblízka prekonal Marash Kumbulla. Po prestávke potom nestačil na prudkú prízemnú strelu Jofreho Carrerasa. Hostia dokázali už len skorigovať výsledok zásluhou Antonia Railla. Druhý slovenský legionár v službách Mallorky Martin Valjent do hry nezasiahol, obranca sledoval zápas z lavičky náhradníkov. Klub z Baleárskych ostrovov vyšiel po troch víťazstvách tentoraz bodovo naprázdno a v tabuľke zostal priebežne na 6. mieste, Espanyol naopak ukončil sériu troch prehier a poskočil na 12. priečku. V ďalšom stretnutí Getafe remizovalo s Osasunou 1:1. Celta Vigo zastavila sériu troch zápasov bez víťazstva a uspela na pôde posledného tímu tabuľky UD Las Palmas 1:0. Tím z Galície pritom hral vyše polhodinu bez dvojice vylúčených hráčov Ilaixa Moribu a Iaga Aspasa. O jediný gól sa postaral v 28. minúte Borja Iglesias. La Liga - 9. kolo: Espanyol Barcelona - RCD Mallorca 2:1 (1:0) Góly: 18. Kumbulla, 47. Carreras - 68. Raillo /D. Greif odchytal celý zápas, M. Valjent (obaja Mallorca) na lavičke náhradníkov/ Getafe CF - Osasuna Pamplona 1:1 (1:0) Góly: 21. Yildirim - 60. Budimir UD Las Palmas - Celta Vigo 0:1 (0:1) Gól: 28. B. Iglesias, ČK: 54. Moriba po 2. ŽK, 56. Aspas (obaja Celta) po 2. ŽK Real Valladolid - Rayo Vallecano 1:2 (0:0) Góly: 51. Amallah - 57. a 80. De Frutos UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v 3. odseku a o ďalšie sumáre. ms mp