Futbal: AC Monza – AS Rím 1:1 v zápase 7. kola talianskej Serie A (3)

včera 20:03
Rím 56. októbra (TASR) - Futbalisti Cagliari Calcio v zostave so slovenským obrancom Adamom Obertom získali v talianskej lige cenný bod na ihrisku Juventusu Turín. V nedeľnom dueli 7. kola remizovali na pôde favorita 1:1 a v tabuľke figurujú priebežne na 16. priečke. Juventus je tretí s trojbodovým mankom na lídra Neapol. Oba góly padli z pokutových kopov - v 15. minúte ho premenil domáci Dušan Vlahovič a v 88. minúte vyrovnal z bieleho bodu Razvan Marin. V závere ešte prišiel Juventus o vylúčeného Francisca Conceicaa. Obert odohral celé stretnutie a mohol sa stať jeho hrdinom, no v nadstavenom čase skončila jeho strela na pravej žrdi domácej bránky. Lazio Rím prehrávalo doma s Empoli 0:1, ale napokon získalo všetky tri body vďaka víťaznému gólu striedajúceho španielskeho stredopoliara Pedra z 84. minúty na 2:1. Domáci Valentin Castellanos nepremenil predtým pokutový kop. Lazio sa vyšvihlo na štvrté miesto, Empoli utrpelo prvú prehru v tomto ligovom ročníku a je desiate o skóre za AS Rím. Rimania remizovali v Monze 1:1. Serie A - 7. kolo: Juventus Turín – Cagliari Calcio 1:1 (1:0) Góly: 15. Vlahovič (z 11 m) – 88. Marin (z 11 m), ČK: 89. Conceicao (Juventus) po druhej ŽK /A. Obert (Cagliari) odohral celý zápas/ FC Bologna – Parma Calcio 0:0 ČK: 53. Coulibaly (Parma) Lazio Rím – Empoli FC 2:1 (1:1) Góly: 45.+4 Zaccagni, 84. Pedro – 9. Esposito AC Monza – AS Rím 1:1 (0:0) Góly: 70. Mota – 61. Dovbyk UPOZORNNEIE: Správa je rozšírená v 3. odseku a o ďalší sumár mp