Futbal: Sevillské derby pre FC, rozhodol Lukebakio z 11 m (3)

včera 21:01
Madrid 6. októbra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľnom súboji španielskej La Ligy na pôde Deportiva Alaves 3:0 a po 9. kole si udržali na čele tabuľky trojbodový náskok pred druhým Realom Madrid. Triumf "blaugranas" hetrikom zariadil Robert Lewandowski. Poľský kanonier strelil tri góly v rozmedzí 25 minút prvého polčasu. V 7. minúte otvoril skóre, keď sa presadil zblízka po centri Raphinhu z priameho kopu. O štvrťhodinu neskôr využil po rýchlom brejku ďalšiu Brazílčanovu prihrávku a v 32. minúte zavŕšil prvý tohtosezónny hetrik po presnej kolmici od Erica Garciu. Domáci Toni Martinez po prestávke trafil žrď, rovnako ako striedajúci Ansu Fati na strane Barcelony, a tak sa už skóre nezmenilo. Katalánci poľahky dokráčali k ôsmemu víťazstvu v ligovej sezóne, jedinou škvrnou bolo zranenie Ferrana Torresa už v 6. minúte. Alaves je po tretej prehre za sebou v tabuľke na 12. mieste. Girona zdolala na domácom štadióne Bilbao 2:1, o jej triumfe rozhodol gól uruguajského veterána Cristhiana Stuaniho z pokutového kopu v deviatej minúte nadstavenia. Hostia vyšli bodovo naprázdno aj preto, že Alex Berenguer v 28. a Ander Herrera v 58. minúte nepremenili penalty. Tretí tím minulej sezóny La Ligy zastavil sériu bez víťazstva, od 1. septembra nevyhral šesť zápasov vo všetkých súťažiach. Girona bude najbližší súper Slovana Bratislava v Lige majstrov, vzájomný súboj v Katalánsku je na programe v utorok 22. októbra. V sevillskom derby slávili triumf hráči FC, ktorí zvíťazili nad Betisom 1:0. Jediný gól zápasu dal v 50. minúte belgický útočník Dodi Lukebakio z pokutového kopu. Domáci sa tak v tabuľke bodovo dotiahli na mestského rivala, Betis je desiaty, FC o skóre dvanásty. La Liga - 9. kolo: FC Girona - Athletic Bilbao 2:1 (1:1) Góly: 39. Asprilla, 90.+9 Stuani (z 11 m) - 41. Sancet, ČK: 90.+8 Paredes (Bilbao) po 2. ŽK Deportivo Alaves – FC Barcelona 0:3 (0:3) Góly: 7., 22. a 32. Lewandowski FC Sevilla - Betis Sevilla 1:0 (0:0) Gól: 50. Lukebakio (z 11 m), ČK: 89. Nianzou (FC Sevilla) UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 4. odsek a ďalší sumár. ms mp