NHL: Kyrou dvoma gólmi zariadil obrat St. Louis, úspešný štart obhajcu Floridy

dnes 6:04
New York 9. októbra (TASR) - Nový ročník hokejovej NHL odštartoval v Severnej Amerike zápasom v Seattli, v ktorom domáci Kraken podľahol St. Louis Blues 2:3. Hostia prehrávali 0:2, dvoma gólmi v druhej tretine zariadil obrat Jordan Kyrou. V ďalšom dueli, ktorý sa hral v úvodnú zámorskú noc, obhajca titulu z Floridy zdolal Boston 6:4. Po úvodnom pražskom "predkrme", keď hráči New Jersey v zostave so Šimonom Nemcom a Tomášom Tatarom v rámci Global Series dvakrát zvíťazili nad Buffalom (4:1, 3:1), sa v noci na stredu sezóna riadne rozbehla aj v zámorí. Na programe boli tri stretnutia, pričom v tom prvom na ľade Seattlu videli diváci obrat v podaní hostí zo St. Louis. Kraken viedol gólmi Vincea Dunna a Eeliho Tolvanena na začiatku druhej časti 2:0, no ešte v tej istej tretine Blues otočili skóre dvomi presnými zásahmi Kyroua a jedným gólom Philipa Broberga. Švédsky obranca skóroval vo svojom debute v drese "bluesmanov". Justin Faulk sa na víťazstve podieľal dvomi asistenciami, brankár Jordan Binnington pomohol k výhre 30 úspešnými zákrokmi. Kraken tak v doterajšej krátkej histórii klubu nikdy nevyhral prvý domáci zápas v sezóne. Florida vykročila za obhajobou Stanleyho pohára triumfom 6:4 nad Bostonom. Úradujúci šampión rozbehol sezónu svižne, už v prvej tretine nastrieľal hosťom štyri góly a vybudoval si náskok 4:1. Bruins prehrávali v závere 2:6, dvoma zásahmi už len zmiernili prehru. Sam Bennett sa pod triumf Panthers podpísal dvomi gólmi, jeho spoluhráči Sam Reinhart a Evan Rodrigues mali bilanciu 1+1. V drese Bostonu zaznamenal gól a asistenciu obranca Charlie McAvoy, strelecky sa presadili aj českí útočníci David Pastrňák a Pavel Zacha. "Panteri" pred úvodným buly slávnostne vyvesili pod strop svojej haly majstrovskú vlajku, ktorá bude navždy pripomínať zisk prvého Stanleyho pohára v histórii klubu. Slovenský hokej nemal v úvodnú zámorskú noc svoje zastúpenie. NHL - výsledky: Seattle - St. Louis 2:3, Florida - Boston 6:4, Utah - Chicago 3:1 po 2. tretine UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu. ms