Hokej-TEL: Bezúch po triumfe nad Zámkami: "Musíme zbierať body, najmä doma" (2)

včera 21:26
Žilina 11. októbra (TASR) - Hokejisti Žiliny zvíťazili v piatkovom 9. kole Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 5:3. "Vlci" tak preťali trojzápasovú šnúru prehier a s 11 bodmi na konte okupujú priebežnú ôsmu priečku. Nové Zámky utrpeli už piatu prehru za sebou a v tabuľke klesli so šiestimi bodmi na 11. miesto. Domáci tím otvoril skóre už v 4. minúte hry. Jarid Lukosevicius zahral puk pred bránu. Spracoval ho Juraj Bezúch, ktorý švihom prestrelil Jasona Grandeho. Do prvej prestávky "vlci" viedli už o dva góly zásluhou Huntera Fejesa, americký krídelník skóroval strelou pomedzi Grandeho nohy. V druhej dvadsaťminútovke najprv skóroval Patrik Koyš a na 4:0 zvýšil strelou z prvej Bezúch. Za hostí sa v 31. minúte presadil Hugo Kováč. Nádeje "býkov" v 37. minúte utlmil samostatný únik poľského reprezentanta Kamila Walegu, ktorý v oslabení zvýšil už na 5:1. V 53. minúte vykresal nádej hostí na zvrat teč Romana Tvrdoňa. Novozámčania opäť znížili skóre o necelé tri minúty neskôr z hokejky Romana Chartnúcha, ktorý tečoval vyrazenú strelu Andreasa Štraucha, no napokon to na zisk bodov nestačilo. Tipos extraliga, 9. kolo: Vlci Žilina - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:0, 3:1, 0:2) Góly: 4. Bezúch (Lukosevicius, Jones), 19. Fejes (Walega), 22. Koyš (Mráz, Gachulinec), 30. Bezúch (Lukosevicius, Tourigny) 37. Walega - 31. Kováč, 53. Tvrdoň (Bourdias, Guay), 56. Chatrnúch (Štrauch, Kováč), Rozhodovali: Baluška, Snášel – Frimmel, Orolin, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1806 divákov Vlci Žilina: Lacouvée (Židek) – Tourigny, Rajnoha, Gachulinec, Pobežal, Holenda, Diakov – Bezúch, Jones, Lukosevicius – Mucha, Walega, Fejes – Varga, Mráz, Koyš – Belluš, Šmída, Juščák HC MIKRON Nové Zámky: Grande (Rychlík) – Bourdias, Semaňák, Kowalczyk, Komuls, Roman, Luža, Chatrnúch – Ducharme, Slovák, Lapšanský – Tvrdoň, Hamaliuk, Guay – Handlovský, Ondrušek, Kodhaj – Kováč, Ružek, Štrauch hlasy po zápase: /zdroj: vlcizilina.hockeyslovakia.sk/ Milan Bartovič, tréner Vlci Žilina: "Mali sme od začiatku dobrý pohyb, boli sme silní s pukom, vychádzali nám aj ostatné veci, dobre sme pracovali. Nástup do druhej tretiny bol dobrý, potom sme však na päť minút stratili momentum, ale aj to je fáza zlepšovania. Musíme si postrážiť takéto stavy, keď vyhrávame a ostať stále koncentrovaní. Prežili sme potom štvorminútové oslabenie, Kirill Dyakov v ňom ukázal veľký charakter, keď trikrát zblokoval počas jedného striedania strely súpera. Boli sme aktívni aj v tretej časti, hrali sme dobre, ale dostali sme dva góly. Potešili ma debutové góly viacerých chalanov, už to potrebovali. Dúfam, že budú pokračovať v dobrých výkonoch." Juraj Bezúch, útočník a autor dvoch gólov: "Vedeli sme, že už musíme zbierať body, najmä doma. Som rád, že sme potvrdili rolu domáceho mierneho favorita a vyhrali sme. V záverečnej tretine sme začali trochu špekulovať a dostali sme dva zbytočné góly. Prvé presné zásahy v sezóne chutia výborne, sadli sme si s chalanmi v útoku a som rád, že s nimi môžem hrať. Nevedel som, že sa blíži môj štvorstý zápas v extralige, až pred duelom som sa to dozvedel v kabíne. Dúfam, že ešte nejaký ten zápas v extralige odohrám." UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlasy sh la