Hokej-TEL: Bjorkstrand po triumfe Popradu nad Trenčínom: "Bol to tesný duel" (2)

včera 21:31
Poprad 11. októbra (TASR) - Hokejisti HK Poprad v piatok zlomili päťzápasovú sériu prehier. V 9. kole Tipos extraligy zdolali pred domácimi priaznivcami Duklu Trenčín 3:0. V tabuľke im so 14 bodmi patrí siedma priečka. Hostia sa so šiestimi bodmi držia v priebežnom poradí na 10. mieste. "Kamzíci" v závere prvej tretiny využili zaváhanie obrancu Jakea Cardwella, ktorý nedokázal pripraviť o puk Andrewa Calofa. Kanadský útočník prihral priamo pred bránou voľnému Adamovi Cracknellovi, ktorý skóroval. V závere tretej tretiny sa o druhý presný zásah domácich postaralo opäť rovnaké duo Kanaďanov. Calof zahral puk na ľavý kruh Cracknellovi, ten poľahky poslal puk za chrbát ležiaceho Michala Valenta. V 59. zaznamenal Cracknell hetrik po presnej prihrávke od Calofa. Tipos extraliga, 9. kolo: HK Poprad - HK DUKLA Trenčín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Góly: 20. Cracknell (Calof), 54. Cracknell (Calof), 59. Cracknell (Calof, Coskey). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Tichý, Hajnik, vylúčení: 4:4 na 2 min + Bourque - Schmiemann 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1971 divákov HK Poprad: Vay (Belányi) – Brejčák, Kotvan – Ligas, Bourque – Turan, Fereta – Sluka; – Coskey, Cracknell, Calof – Török, Šiška, Centazzo – Paločko, Suchý, Nauš – Šotek, Urbánek, Kundrik HK DUKLA Trenčín: Valent (Grigals) – Cardwell, Macejko – Hatala, Schmiemann – Laurenčík, Starosta – Bokroš, Hlaváč; – Šišovský, Baláž, Ahl – Josling, Stapley, Krajčovič – Hudec, Bortňák, Sojčík – Tomík, Dej, Vaňo hlasy po zápase: /zdroj: hkpoprad.sk/ Todd Bjorkstrand, tréner Popradu – "Bol to tesný zápas. Nehráme zle, ale skórovať je pre nás výzvou. Dnes sme však dobre riešili situácie. Päť prehier v rade nás ťažilo a dnes to bolo náročné, pretože bol dlho stav 1:0. Sme veľmi šťastní za tri body." Pavol Mihálik, asistent trénera Trenčína – "Bez gólu sa vyhrať nedá. Prišli sme sem s plánom získať body. Gólman nás dnes držal v hre a dal nám šancu na víťazstvo, ale za dve tretiny sme mali málo striel. Na konci sme hrali vabank a z protiútoku sme dostali gól. Oni svoje šance využili, my nie. Gratulujem súperovi k výhre." UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlasy trénerov sh la