Futbal-NL: AS Trenčín - MFK Skalica 2:1 v 11. kole, sumár

dnes 17:26
Trenčín 19. októbra (TASR) - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom stretnutí 11. kola Niké ligy nad MFK Skalica 2:1. Pre domácich to bolo len druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne v najvyššej súťaži a čakali naň od 3. augusta. V tabuľke sú s jedenástimi bodmi na priebežnom 7. mieste. Skalica figuruje s 9 bodmi na 11. priečke. Trenčania boli v prvom polčase aktívnejší, no gólu sa dočkali až po zmene strán. V 49. minúte otvoril skóre s prispením teču od brániaceho hráča Ibrahim. Domáci zdvojnásobili vedenie o sedem minút neskôr, keď Uchegba naservíroval loptu Emekovi. V 67. minúte znížil hosťujúci Černek, no Skaličanom sa už vyrovnať nepodarilo. Niké liga - 11. kolo: AS Trenčín - MFK Skalica 2:1 (0:0) Góly: 49. Ibrahim, 56. Emeka - 67. Černek. Rozhodovali: Ziemba - Vass, Straka, ŽK: Suleiman, Emeka, Ibrahim, Donkor, Bariš - Junas, Vlasko, Kopas. Trenčín: Katič - Pavek, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek - Bariš - Hájovský (71. Djerlek), Ibrahim (90.+4 Bagin) - Suleiman (68. Donkor), Emeka, Uchegbu (90. Šefčík) Skalica: Junas - Krčík, Podhorin, Kopas, Černek - Mášik (68. Hradecky), Nagy - Matejov (55. Fábry), Alves (55. Vlasko), Morong (68. Gaži) - Leginus (83. Yao) ny mp