Futbal-NL: MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 3:2 v 11. kole, sumár

dnes 17:30
Michalovce 19. októbra (TASR) - Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad FC Košice 3:2 v sobotnom zápase 11. kola Niké ligy. Je to pre nich prvé ligové víťazstvo po štyroch zápasoch, resp. po troch prehrách za sebou. Na konte majú 10 bodov, Košičania o dva viac. Domáci išli do vedenia už v 4. minúte, keď Marcin na dvakrát prekonal brankára Šípoša. V 36. minúte hostia kuriózne vyrovnali, keď brankár domácich Sahihovič nezachytil prihrávku Bahiho - 1:1. Po hodine hry sa presadil Miljanič, ktorý prvým gólom v slovenskej lige poslal hostí do vedenia - 2:1. Michalovčania však predviedli ukážkový obrat, keď Danko strelou z väčšej vzdialenosti prekonal Šípoša a Volanakis v 73. minúte zakončil ofenzívnu akciu na 3:2. Niké liga, 11. kolo: MFK Zemplín Michalovce - FC Košice 3:2 (1:1) Góly: 3. Marcin, 67. Danko, 73. Volanakis - 36. Bahi (vl.), 59. Miljanič. Rozhodcovia: Očenáš – Jekkel, Pacák, ŽK: Marcin, Taraduda, Sahinovič - Krivák, Niarchos, 1798 divákov Michalovce: Sahinovič - Taraduda (90.+1 Šimko), Dzotsenidze, Volanakis, Bahi - Zubairu (83. Bednár) - Marcin (60. Pačinda), Šimamura, Žofčák (46. Danko), Kyziridis (82. Adekunle) - Ikoba Košice: Šípoš - Kružliak, Krivák, Jakubko - Fabiš, Zsigmund (78. Gorosito), Gallovič, Magda - Faško - Miljanič (78. Jones), Bokros (18. Niarchos, 86. Dos Santos) hm mp