Futbal: Jirka gólom spečatil víťazstvo Plzne v Ostrave 3:1 v českej lige (2)

dnes 18:08
Praha 19. októbra (TASR) - Slovenský futbalista Erik Jirka gólom v 90. minúte spečatil víťazstvo Viktorie Plzeň na ihrisku Baníka Ostrava 3:1 v sobotňajšom zápase 12. kola českej ligy. V ôsmom ligovom zápase sezóny dosiahol svoj tretí gól. Plzeň si víťazstvom pred takmer 11-tisíc divákmi posunula na priebežné druhé miesto o dva body pred Spartu Praha, ktorú v nedeľu čaká zápas s Libercom. Slovenský útočník Adam Griger zariadil bod pre FC Hradec Králové proti Sigme Olomouc. Dvadsaťročný útočník naskočil do hry v 62. minúte a v tretej minúte nadstavenia po chybe brankára hostí vyrovnal na konečných 1:1. Bol to pre neho druhý zásah vo štvrtom dueli v Hradci, kde je na hosťovaní zo španielskej Granady. Česká liga - 12. kolo: FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1) Góly: 90.+3 GRIGER – 13. Mikulenka /L. Čmelík do 70. min, S. Dancák od 46. min, A. Griger (všetci Hradec) od 62. min/ FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2) Góly: 87. Šín - 5. a 43. P. K. Adu, 90. JIRKA /E. Prekop odohral celý zápas, T. Rigo hral do 61. min., D. Holec a M. Rusnák boli na lavičke - E. Jirka hral od 82. min., M. Tvrdoň bol na lavičke/ FK Dukla Praha - FK Pardubice 2:1 (0:1) Góly: 64. Mesanovič, 67. Řezníček - 38. Simon /M. Hruška odchytal celý zápas, F. Lichý hral od 46. min - V. Budinský bol na lavičke UPOZORNENIE: Správa je aktualizovaná v perexe a rozšírená o ďalšie sumáre hm mp