Futbal: Barcelona zdolala Sevillu 5:1 a na čele je o tri body pred Realom (4)

včera 22:59
Madrid 20. októbra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona sú aj po 10. kole na čele španielskej La Ligy s náskokom troch bodov pred Realom Madrid. Katalánci vyhrali v nedeľnom domácom súboji nad FC Sevilla hladko 5:1, keď sa dvakrát strelecky presadil Robert Lewandowski a potvrdil post lídra tabuľky strelcov (12 gólov). Dva góly dal aj striedajúci Pablo Torre. Hráči Realu Mallorca v zostave aj so Slovákmi Dominikom Greifom v bránke a Martinom Valjentom v obrane zvíťazili nad Rayom Vallecano 1:0. Po predchádzajúcej prehre s Espanyolom Barcelona (1:2) tak naplno zabodovali vo štvrtom z uplynulých piatich stretnutí a poskočili na šiestu priečku. O jediný gól duelu sa postaral v 75. minúte Vedat Muriqi po rohovom kope. Atletico Madrid prehrávalo po polčase s Leganesom 0:1, no tromi gólmi po prestávke otočilo skóre. O dva sa postaral nórsky útočník Alexander Sörloth. Atletico zabodovalo naplno po dvoch predchádzajúcich remízach, na tretej priečke stráca na lídra Barcelonu sedem bodov. La Liga - 10. kolo: FC Villarreal - FC Getafe 1:1 (1:0) Góly: 44. Comesaňa - 87. Arambarri (z 11 m) Atletico Madrid - CD Leganes 3:1 (0:1) Góly: 69. a 90.+9 Sörloth, 81. Griezmann - 34. Neyou RCD Mallorca - Rayo Vallecano 1:0 (0:0) Gól: 75. Muriqi /D. Greif odchytal celý duel, M. Valjent (obaja Mallorca) hral celé stretnutie/ FC Barcelona – FC Sevilla 5:1 (2:0) Góly: 24. a 39. Lewandowski (prvý z 11 m), 82. a 88. Torre, 28. Pedri - 87. Idumbo UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o nový perex, v 2. a 3. odseku a o ďalší sumár tt mp