NHL: Winnipeg s klubovým rekordom, Arniel: "Našli sme cestu k víťazstvu" (2)

dnes 8:41
New York 21. októbra (TASR) – Hokejisti Winnipegu zvíťazili v noci na pondelok v NHL nad Pittsburghom 6:3. Sezónu tak odštartovali piatimi výhrami, čo sa im dosiaľ nikdy v histórii klubu nepodarilo. Jets dokázali v druhej tretine otočiť skóre z 0:2 na 3:2, kľúčový gól strelil v 45. minúte za stavu 3:3 domáci kapitán Adam Lowry. K triumfu prispel Mason Appleton gólom a asistenciou, brankár Eric Comrie vo svojom prvom tohtosezónnom štarte vykryl 39 striel. "V druhej tretine sme hrali trochu ľahkovážne. Nehrali sme v nej nijako oslnivo, ale dokázali sme nájsť cestu, ako sa vrátiť do zápasu. V tretej časti sme na súpera vybehli, hrali tak, ako chceli a napokon sa mohli tešiť z víťazstva," hodnotil duel tréner domácich Scott Arniel. Penguins nepomohli ani dva presné zásahy Larsa Ellera. Prekvapujúcimi zdravými náhradníkmi boli brankár Tristan Jarry a útočník Michael Bunting, ktorí sledovali zápas len z tribúny. "Predviedli sme niekoľko dobrých akcií, no celkovo sme súperovi dovolili príliš veľa. Potom nie je možné, aby sme konštantne víťazili. Z hľadiska defenzívy musíme dostať našu hru na vyššiu úroveň," zdôraznil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Winnipeg je posledný nezdolaný tím ligy, v riadnom hracom čase neprehrali ešte aj Calgary, Minnesota a NY Rangers. Jets majú na konte 10 bodov a vedú Západnú konferenciu spoločne s Dallasom. S bilanciou 5-0-0 vstúpili do sezóny za uplynulých 30 rokov už len štyri iné kanadské kluby - Quebec (1994/95), Ottawa (2005/06 a 2007/08), Montreal (2019/20) a Edmonton (2019/20 a 2021/22). San Jose prehralo aj šiesty duel ročníka, keď nestačilo doma na Colorado. Avalanche nasmeroval za triumfom 4:1 dvoma gólmi Ross Colton. Dvadsaťosemročný útočník potvrdil výbornú streleckú formu, v uplynulých troch stretnutiach dal päť gólov. "Snažím sa hrať moju hru, ponúkať sa spoluhráčom na prihrávky. Ak si vytvoríte priestor, hráči ako Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen vás nájdu. Je zábavné s nimi hrať," povedal pre zámorské médiá Colton, ktorý pri zranení viacerých ofenzívnych opôr dostáva šancu v prvom útoku Colorada. Víťazstvo spečatil do prázdnej bránky Cale Makar, ktorý pridal aj dve asistencie. K druhej výhre za sebou po štvorzápasovej sérii prehier výrazne pomohol aj Justus Annunen, fínskeho brankára z 26 striel prekonal len William Eklund. Sharks majú po šiestich zápasoch na konte len dva body za prehry po predĺžení, resp. nájazdoch. V kalifornskom derby medzi Anaheimom a Los Angeles (1:4) čakali diváci na úvodný gól až do tretej tretiny. V nej Kings zlomili domácich presnými zásahmi Adriana Kempeho a Alexa Laferrierea a v závere skórovali ešte dvakrát do prázdnej bránky. Obranca Mikey Anderson sa na úspechu podieľal gólom a asistenciou. Z českého brankárskeho miniduelu vyšiel víťazne David Rittich, ktorému stačilo na výhru 14 úspešných zákrokov, Lukáš Dostál zneškodnil 33 z 35 striel. Anaheim prehral tretí zápas z uplynulých štyroch. Slováci sa v troch zápasoch na ľadoch nepredstavili. NHL - sumáre: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins 6:3 (0:0, 3:2, 3:1) Góly: 33. Connor (Ehlers, Miller), 38. Scheifele (Miller, Stanley), 40. Namestnikov (Ehlers), 45. Lowry (Appleton, Morrissey), 48. Appleton (Pionk), 58. Niederreiter (Morrissey, DeMelo) - 22. Hayes (Rakell, Puljujärvi), 26. Eller (Karlsson, Glass), 42. Eller. Brankári: Comrie - Nedeljkovic, strely na bránku: 37:42. San Jose Sharks - Colorado Avalanche 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) Góly: 19. Eklund (Granlund, Toffoli) - 7. Colton (MacKinnon, Makar), 17. Colton (Rantanen, Makar), 50. Kiviranta (Manson, Ludvig), 59. Makar (MacKinnon, Girard). Brankári: Vaněček - Annunen, strely na bránku: 26:22. Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 1:4 (0:0, 0:0, 1:4) Góly: 59. Strome (Terry, Vatrano) - 44. Kempe (Kopitar, Anderson), 49. Laferriere, 59. Fiala (Danault, Gavrikov), 60. Anderson (Turcotte). Brankári: Dostál - Rittich, strely na bránku: 15:37. UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v 2.-4. odseku a o sumáre. tt ms