Futbal-NL: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:1 v 12. kole - sumár

26. októbra 2024 17:28
Banská Bystrica 26. októbra (TASR) - V 12. kole futbalovej Niké ligy Banská Bystrica zdolala v derby cez kopec Ružomberok 2:1. Nad týmto súperom zvíťazila v najvyššej súťaži po dlhých desiatich rokoch. Liptáci nevyhrali štvrtý duel za sebou, keď nevyužili viac než 40 minútovú početnú výhodu o jedného hráča. Domáci nasadili netradične do útoku na pravú stranu Pišoju, ktorý mal do polčasu prsty v oboch góloch. Najprv presne prihral Rymarenkovi do vnútra šestnástky na pravačku a Ťapaj kapituloval. Potom zraneného Ťapaja vystriedal Luksch a ten okamžite vyťahoval loptu zo siete po ľavačke Hlinku bez prípravy, keď mu pozíciu za bielym bodom nachystali Záhumenský s Pišojom. Hostia na druhý polčas poslali Domonkosa s Hufom a hneď prv menovaný centroval druhému na hlavu a hoci Trnovský loptu vyrazil, z dorážky Huf znížIL. Bystričania hrali od 55. minúty bez vylúčeného Záhumenského a po ňom sa porúčal i tréner Bažík z lavičky na tribúnu. Liptáci prevahu i šance pod Urpínom nepretavili do vyrovnania a odišli domov bez bodu. 12. kolo Niké ligy: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:1 (2:0) Góly: 20. Rymarenko, 35. Hlinka – 47. Huf. Rozhodovali: Dzivjak – Vass, Juhos. ŽK: Záhumenský, Malec, Mensah, Považanec – Luterán. ČK: 55. Záhumenský po 2 ŽK a 56. Bažík (tréner B. Bystrice), 1062 divákov B. Bystrica: Mich. Trnovský – Mensah, Willwéber, Migaľa – Šikula (90+3 Klimpl), B. Ľupták (83. Hanes), Hlinka, Záhumenský – Pišoja, Malec (74. Slebodník), Rymarenko (83. Považanec) Ružomberok: Ťapaj (35. Luksch) – Gabriel, Köstl (80. Boďa), Malý – Luterán, Lavrinčík, Múdry (46. Domonkos), Madleňák (46. Huf) – Hladík, Chrien, Tučný (73. Chobot). ext la