Futbal-NL: MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 2:2 v 12. kole - sumár

26. októbra 2024 17:36
Žilina 26. októbra (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina remizovali v 12. kole Niké ligy s Podbrezovou 2:2 a udržali si post lídra tabuľky. V 15. minúte Galčík poslal presný center na hlavu Daniela Smékala, ktorý dostal Podbrezovú do vedenia. Žilinčania po inkasovanom góle pôsobili nervózne, strácali lopty, no postupne znovu získali istotu a začali útočiť. V 31. minúte Bari našiel prihrávkou v šestnástke hostí Bileho, ten ešte loptu posunul voľnému Máriovi Sauerovi, ktorý strelou k ľavej žrdi Dankovej bránky vyrovnal na 1:1. Domáci išli do vedenia v 85. minúte, keď Mário Sauer presným centrom našiel na zadnej tyči Patrika Iľka, ktorý nikým nebránený poslal loptu do siete hostí. Tí následne prestriedali, vrhli všetky sily do útoku a odmenou im bolo vyrovnanie. V druhej minúte nadstaveného času Sanusi znovu na ľavej strane prešiel cez dvoch hráčov Žiliny, prihrávkou do stredu šestnástky Žiliny našiel presne Davida Depetrisa a skúsený argentínsko-slovenský útočník sa už nemohol pomýliť. 12. kolo Niké ligy: MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 2:2 (1:1) Góly: 31. Sauer, 85. Iľko - 15. Smékal, 90+2. Depetris. ŽK: Depetris (POD). Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Štofik. 1982 divákov. Zostavy: MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Pekarík (62. Hranica), Gidi, Káčer (62. Iľko), Bari (62. Kopásek) - Bile (86. F. Kóša), Sauer, Ďuriš Podbrezová: Danko - Koštrna, Oravec (68. Mrva), Markovič - Slávik (60. Ďatko), Paraj (87. Deml), Š. Faško (46. Chyla), Sanusi - Galčík (87. Depetris), Smékal, Yirajang ext la