Futbal-NL: Auxt po triumfe B. Bystrice: "V prvom polčase sme hrali aktívne" (2)

26. októbra 2024 18:41
Banská Bystrica 26. októbra (TASR) - V 12. kole futbalovej Niké ligy Banská Bystrica zdolala v derby cez kopec Ružomberok 2:1. Nad týmto súperom zvíťazila v najvyššej súťaži po dlhých desiatich rokoch. Liptáci nevyhrali štvrtý duel za sebou, keď nevyužili takmer 40-minútovú početnú výhodu o jedného hráča. Domáci nasadili netradične do útoku na pravú stranu Pišoju, ktorý mal do polčasu prsty v oboch góloch. Najprv presne prihral Rymarenkovi do vnútra šestnástky na pravačku a Ťapaj kapituloval. Potom zraneného Ťapaja vystriedal Luksch a ten okamžite vyťahoval loptu zo siete po ľavačke Hlinku bez prípravy, keď mu pozíciu za bielym bodom nachystali Záhumenský s Pišojom. Hostia na druhý polčas poslali Domonkosa s Hufom a hneď prv menovaný centroval druhému na hlavu a hoci Trnovský loptu vyrazil, z dorážky Huf znížIL. Bystričania hrali od 55. minúty bez vylúčeného Záhumenského a po ňom sa porúčal i tréner Bažík z lavičky na tribúnu. Liptáci prevahu i šance pod Urpínom nepretavili do vyrovnania a odišli domov bez bodu. 12. kolo Niké ligy: MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:1 (2:0) Góly: 20. Rymarenko, 35. Hlinka – 47. Huf. Rozhodovali: Dzivjak – Vass, Juhos. ŽK: Záhumenský, Malec, Mensah, Považanec – Luterán. ČK: 55. Záhumenský po 2 ŽK a 56. Bažík (tréner B. Bystrice), 1062 divákov B. Bystrica: Mich. Trnovský – Mensah, Willwéber, Migaľa – Šikula (90+3 Klimpl), B. Ľupták (83. Hanes), Hlinka, Záhumenský – Pišoja, Malec (74. Slebodník), Rymarenko (83. Považanec) Ružomberok: Ťapaj (35. Luksch) – Gabriel, Köstl (80. Boďa), Malý – Luterán, Lavrinčík, Múdry (46. Domonkos), Madleňák (46. Huf) – Hladík, Chrien, Tučný (73. Chobot). Mário Auxt, asistent tréner Banskej Bystrice: „Prvý polčas bol spúšťačom toho, čo ovplyvnilo zápas. Z našej strany tam bola aktivita, išli sme za gólmi a ukázali sme, že chceme tento zápas zvládnuť. Vytvorili sme si pekné akcie, po ktorých sme dali góly. Mrzieť nás môže to, že niečo si povieme cez polčas, vyjdeme z kabíny a hneď inkasujeme gól. Nezvládli sme tam situáciu, prišla zlá reakcia, čo si musíme rozobrať. A potom nás môže mrzieť aj situácia pri červenej karte, keď sme boli o hráča menej. Súper si následne vytvoril pološance, no my sme ukázali charakter a zabojovali sme jeden za druhému i o jedného hráča menej. Dobre sme tiež obsadzovali šestnástku, aj preto sme zvíťazili.“ Peter Tomko, asistent trénera Ružomberka: „Absolútne nám nevyšiel prvý polčas. Domáci vyhrávali mikrosúboje, ktoré im dopomohli aj k tým dvom gólom. V druhom polčase sme už chytali zajaca za chvost a napokon sme ho nechytili. Futbal bol možno v tomto spravodlivý, pretože tak ako sme hrali prvý polčas nemôžeme hrať. Chalani si na to musia sami odpovedať. Skôr my sme sa sami prekvapili nejakými vecami, než by to bol zásluhou domácich. Na druhej strane si myslím, že máme silu a DNA na to, aby sme sa z tejto situácie dostali a už v najbližšom zápase to otočili na našu stranu.“ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlasy. ext la /k dispozícii sú zvukové záznamy/