Futbal: ACF Fiorentina - AS Rím 5:1 v 9. kole Serie A (4)

dnes 7:50
Rím 28. októbra (TASR) - Futbalisti Fiorentiny zvíťazili v nedeľňajšom zápase 9. kola Serie A nad AS Rím vysoko 5:1 a poskočili na štvrtú priečku tabuľky. Interu Miláno remizoval s Juvetnusom Turín 4:4. V priamom súboji o druhé miesto si pozíciu v tabuľke udržali domáci - osemgólová prestrelka mala šiestich strelcov. Parma remizovala s FC Empoli 1:1. Bod pre domácich zachránil v 80. minúte Gabriel Charpentier, ktorého spoluhráč Woyo Coulibaly dal v prvom polčase vlastný gól. Parma je v neúplnej tabuľke šestnásta, dva body nad pásmom zostupu, Empoli patrí 10. priečka. Lazio Rím si poradilo 3:0 s Janovom, ktorý nevyhral od augustového druhého kola talianskej ligy. Hostia vtedy zdolali Monzu – tá zas v nedeľu udržala remízu 2:2 s nováčikom FC Venezia napriek druhej žltej karte pre Warrena Bonda v 80. minúte. sumáre - 9. kolo Serie A: ACF Fiorentina - AS Rím 5:1 (3:1) Góly: 9. a 41. Kean, 17. Beltran (z 11m), 52. Bove, 71. Hummels (vl.) - 39. Kone, ČK: 65. Hermoso (Rím) Inter Miláno - Juventus Turín 4:4 (3:2) Góly: 15. a 37. Zieliňski (oba z 11 m), 35. Mchitarjan, 53. Dumfries - 71. a 82. Yildiz, 20. Vlahovič, 27. Weah AC Monza - FC Venezia 2:2 (2:2) Góly: 23. Kyriakopoulos, 44. Durič - 15. Ellertsson, 39. Svoboda. ČK: 80. Bondo (Monza, po 2. ŽK) Lazio Rím - FC Janov 3:0 (1:0) Góly: 21. Noslin, 86. Pedro, 90.+5. Vecino Parma Calcio - FC Empoli 1:1 (0:1) Góly: 80. Charpentier - 35. Coulibaly (vlastný) UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o nový perex a ďalší sumár. ha ny