263 millió euróért vásároltak lakossági államkötvényt az első napon
4. marca 2025 15:15
Pozsony, március 4. (TASR) - 263 millió euróért vásároltak lakossági államkötvényt az eladás első napján, március 3-án – tájékoztatott kedden az államadósságot és likviditást kezelő ügynökség, az ARDAL. Az ügynökség ezért máris úgy döntött, hogy 400 millió euró helyett 500 millió euróra emeli a kötvénykibocsátás értékét.
A Befektető (Investor) elnevezésű, kétéves állampapírból 140 millió euróért vásároltak, a Hazafi (Patriot) négyéves kötvényből 123 millió euróért. Az ARDAL közlése szerint az eladás addig folytatódik, amíg nem értékesítenek 500 millió eurónyi kötvényt.
Az eladást öt bank, a Československá obchodná banka, a Slovenská sporiteľňa, a Tatra banka, az UniCredit Bank és a Všeobecná úverová banka fiókjai végzik szerte az országban, valamint elektronikus úton.
A kétéves kötvény kamata 3%, a négyévesé 3,3%, a haszon adó- és illetékmentes. A kötvényvásárlás alsó határa 1000 euró, március végéig kínálják, illetve addig, amíg ki nem merül a keret. Később a tőzsdén is lehet majd kereskedni az állampapírokkal.
hlp