SHMÚ: Árvízvédelmi készültség van érvényben több járásban is
dnes 17:12
Pozsony, április 24. (TASR) – Több járásban is árvízvéldelmi készültséget rendelt el a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) a heves felhőszakadások és a viharok miatt.
20 óráig készültség van érvényben a Gyetvai (Detva), a Poltári (Poltar), a Rimaszombati (Rimavská Sobota), a Nagyrőcei (Revúca) és a Vágújhelyi (Nové Mesto nad Váhom) járásban, a Korponai (Krupina) járásban 17.30-ig. „A hirtelen lezúduló csapadék miatt jelentős vízszintemelkedésekre kell számítani, különösen a kisebb patakokon, amelyek ki is léphetnek a medrükből ” – írja honlapján az SHMÚ.
Az SHMÚ folyamatosan frissíti a hidrológiai helyzet alakulásáról szóló információkat.
Az erős szél, a heves esőzés és a jégeső miatt kiadott figyelmeztetés 20 óráig van érvényben az egész országban, kivéve a legkeletibb területeket.
klm